Polecana zwirownia Konin

Rozmowy o wszystkim.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Polecana zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co znaczy określenie żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dotrzeć do kruszywa, należy zdjąć wierzchnią nawierzchnię ziemi. Pod nią zazwyczaj zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami torfu zlokalizowany jest piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać codziennie.

Żeby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co przyniosą nam wyniki wyszukiwania. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, jesteśmy w stanie odnaleźć interesujące informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, należą do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten cudowny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z pokruszenia wielkich bloków skalnych. A, więc większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych ma tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może oferować kruszywo najlepszej jakości. Również koszt tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na początku gruby żwir, kolejno o mniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są robione warstwy asfaltu.

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości