Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Rozmowy o wszystkim.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Cześć. Dumam nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale nie mam pojęcia co będę robił później. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie znaleźć pracę. No chyba, że jako ochroniarz. Rzecz jasna żartuję sobie. Jakiś czas temu trafiłem na artykuł https://beauty-room.pl/manicure-hybrydowy i jestem ciekaw jakie formalności muszę spełnić żeby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Kolejna kwestia to co takie szkolenie mi da w rzeczywistości? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie co chcemy: od ciecia na stróżówce po profesjonalnego handlowca. Tak, więc mach ochotę poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z takiego rodzaju kursu i są w stanie wnieść coś sensownego w temacie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 14:48 przez adambyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - czy warto

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Dzień dobry. Nie mam pojęcia co właściwie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko jest zależne od tego jak podejdziesz do sprawy. Na rynku znajdziesz wiele firm, które oferują kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, które umożliwią ci znalezienie pracy po przejściu do cywila. Kwotę jaką otrzymasz na tego rodzaju szkolenie określa ustawa. Dlatego warto ją przeczytać. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to powinno się z niej skorzystać. Natomiast na początku powinieneś się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiedni kurs, który umożliwi ci przebranżowienie się.

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości