Poszukuje inspiracji na ciekawą balustradę wykonaną ze stali do domu

Rozmowy o wszystkim.
adambyczek

Poszukuje inspiracji na ciekawą balustradę wykonaną ze stali do domu

Postautor: adambyczek » 31 maja 2016, 10:27

Dzień dobry, potrzebuje ciekawych koncepcji na zrobienie balustrady na klatce schodowej w domku jednorodzinnym. Szukałem już wiele w Internecie i znalazłem sporo interesujących pomysłów. Lecz ciągle mam przekonanie, że są lepsze pomysły. Dlatego prośbę kieruje do was. Może ktoś z was wyszukał interesujący pomysł na balustradę, który będzie odróżniał moje schody od innych.

podobne tematy:
adaswolski

Szukam inspiracji na ciekawą balustradę ze stali nierdzewnej do mieszkania

Postautor: adaswolski » 31 maja 2016, 10:36

Cześć. Nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć. Ale pamiętaj koła od nowa nie wymyślisz. Jeśli chodzi o klatkę schodową i balustrady to najczęściej nie ma sporego pola manewru. Oczywiście, można łączyć różnego rodzaju materiały: metal + drewno, itp. Występują także różnej grubości poręcze, które jesteśmy w stanie w różny sposób profilować. Lecz nie uzyskasz schodów, które są unikalne. Ja osobiście doradzam takie połączenia: Obrazek . Bardzo dobrze prezentuje się stal nierdzewna w połączeniu ze szkłem. Dodatkowo jesteśmy w stanie wykonać zdobienia tego szkła. Są dwie metody: lekko widoczne znaczki zrobione przy użyciu lasera lub obrazki na szkle w naklejek. Te drugie rozwiązanie jest bardziej efektowne, gdyż możemy użyć dowolne zdjęcie. Kiedyś widziałem schody ze zdjęciami osób z wakacji. Fajnie to wyglądało.